»Že pred leti ko so ljudje začeli kuriti s peleti, se je v njih pojavljal pesek, verjetno tudi kakšni formaldehidi, lepilo. Vse to ne spada v kurilno napravo, te vrste odpadkov bi morali sežigati v velikih napravah, kjer gre dim preko tako imenovanih ciklon filtrov. Ljudje kurijo vse, od starega motornega olja, ivernih plošč do plastike. Brezbrižni so in kupujejo poceni gorivo, s tem pa škodujejo sebi.«
»Poklicati je treba dimnikarja, ki naredi prvi pregled naprave, izmeri emisije in vpiše napravo v državno evidenco, kjer so evidentirane vse kurilne naprave.«
»Ta strah je nepotreben. Kurilno olje gorivo GK, gorivo za kmetijstvo ustreza vsem standardom za gorivo za uporabo v dizelskih motorjih.«
»Dimnikarji tudi opažajo, da ljudje znova vgrajujejo zastarele kurilne naprave na trda goriva, 'ki ne ustrezajo nobenim standardom, se pravi razreda kotla pet, ki so pretihotapljeni iz Hrvaške'.«
»Pred tem korakom pridobite čim več strokovnih informacij o cenah energentov in izkoristkih ogrevalne naprave.«
»Ne smemo pa kuriti lesene embalaže, lesnih odpadkov, obdelanega lesa, stavbnega in drugega pohištva, ivernih plošč, papirja, plastike, tekstila in drugih gospodinjskih odpadkov ter vlažnih drv.«
»Česa takega svet še ni videl. Ti ljudje niso storili nič, kar bi doprineslo k podnebnim spremembam. Ne kurijo fosilnih goriv ali kaj podobnega, a kljub temu nosijo največje breme podnebnih sprememb.«
»Iz tega blata bi se dalo pridelati gorivo. Nekatera slovenska podjetja oz. čistilne naprave imajo postrojenje za izdelavo tega goriva in se ga lahko energetsko izobrazbi.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju